Çevre Danışmanlık Hizmeti

Sibir Çevre Danışmanlığı;

Sibir Çevre Danışmalığı firmamız çevre yönetimi faaliyetlerini mevzuata uygun  bir şekilde yürütmek ve hizmet sunmak için Çevre Danışmanlık, Çevre İzin ve  Faaliyetleri konusunda  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.  Sibir Çevre Danışmanlık firmamız çevre danışmanlık yeterlilik belgesine sahip firmalardan birisidir.

Firmamız yürütülen çalışmaları düzenli aralıklar ile inceleyerek   Çevre   Denetimini Yönetmeliği kapsamında mevzuatta belirtilen yükümlülükleri yerine getirilip getirilmediğini belirler.

Çevre Danışmanlık Hizmetleri ;

Sibir Çevre Danışmanlığı;  Çevresel Etki Değerlendirme Raporu (ÇED),  Çevre Danışmanlık,  Toprak Kirliliği, Ortak Sağlık Güvenlik Birimi, (OSGB),  İş Sağlığı ve tüm çevre yönetimi konusunda tecrübeli mühendisleriyle sektörde hizmet veren bir firmadır.

Sibir Çevre  Danışmanlığı firmamız  Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik gereği   yapılması zorunlu olan çevre izin ve lisansları konusunda başvuru yapmaya  bu hizmetleri yerine getirmeye ve çerçevede rapor hazırlamaya ayrıca yetkili firmadır.

Sibir Çevre Danışmanlık firması olarak bizler bütün sektörlere Çevre Danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Çevre danışmanlık hizmeti sunduğunuz tesisler yada faaliyetler için ara ara kontroller yapmakta ve raporlar hazırlamaktayız. Hazırladığımız raporlarda eğer bir uygunsuzluk görüldü ise uygunsuzluk tespiti   yaptığımız tesis yada faaliyet sahiplerine raporu sunmakta ve uygunsuzluğun giderilmesi için önerilerde bulunmakta ve uygunsuzluğun giderilip giderilmediğinin takibini yapmaktayız.

Çevre Danışmanlık Hizmeti ;

Var olan kurulu işletmelerin danışmanlık hizmetini yapmakla birlikte kurum aşamasında ki  işletmelerinde  yapması gereken mevzuatlar  konusunda da hizmet sunmaktayız.

İşletme çalışanlarına çevresel konular hakkında bilgiler vermekte ve özendiri faaliyetlerde bulunumaktadır.

Tesis ve faaliyetlerin alması gerekli olan izin, linans ve belgeleri alması yenilemesi ve   güncellemesinde yardımcı olunmaktadır.

Sibir Çevre Danışmanlığı bünyesinde bulunan çevre mühendislerimiz hizmet sundukları bu sektörde  aldıkları eğitimler ile sahip oldukları yeteneklerle birlikte kaliteli işler çıkarma konusunda yeterli donanıma sahip mühendislerdir.

Çevre Danışmanlık hizmeti verdiğimiz alanlar;

 • Kırma eleme tesisleri
 • Termik ve ısı santralleri
 • Maden ocakları sanayi kaynaklı  hava kirliliği kontrolü yönetmeliği gereğince uyulması gereken şartlar.
 • Sanayi kuruluşlarının sağlaması gerektiği asgari şartlar
 • Geri dönüşüm tesisleri
 • Ham petrol ve gaz üretim tesisleri
 • İnorganik kimyasal maddeleri üretim tesisleri
 • Batarya ve pil üreten tesisler
 • Biyo dizel üretim tesisleri
 • Maya üretim tesisleri
 • Yem, gübre veya teknik yağların üretildiği tesisler
 • Temel  plastik malzemelerin üretildiği tesisler

Sibir Çevre Danışmanlık uzman mühendis kadrosu ile çevrre danışmanlık işlerinizde sizlere destek olmaktadır. Çevre Danışmanlık hizmeti için detaylı bilgi